Usuwanie zmian skórnych

Elektrokoagulacja

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni borykają się z problemami związanymi z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi, których sieć nieestetycznie prześwituje przez skórę. Najczęściej tzw. teleangiektazje powstają w okolicach policzków, brody oraz nosa. Spotykane są one również na nogach, zwłaszcza w ich tylnej części łydki i podudzia.  Zmiany naczyniowe przyjmują postać cieniutkich czerwonych kresek, które tworzą swoistego rodzaju mapę malutkich żyłek na skórze. Czasami mają barwę fioletową, niebieską lub jasnoróżową. Rozszerzone naczynka krwionośne niewątpliwie szpecą wygląd skóry. Na szczęście opracowano już wiele metod ich niwelowania.

Elektrokoagulacja polega na ścięciu białka tkanek poprzez termiczne jego uszkodzenie.

Zabieg jest wykonywany przy użyciu elektrod w kształcie igieł i wykorzystuje prąd stały, który niszczy tkanki przez działanie chemiczne. Elektrokoagulacja polega na ścięciu białka tkanek poprzez termiczne jego uszkodzenie. Do zamknięcia większości naczynek krwionośnych dochodzi już przy pierwszym zabiegu.

Elektroliza

Elektroliza jest uznana za jedną z najbardziej skutecznych metod usuwania owłosienia. Jest bardziej skuteczna od lasera, ponieważ laser usuwa tylko ciemne włosy. Elektrolizą natomiast można usunąć wszystkie bez względu na kolor i jakość włosa.  
Jak działa metoda elektrolizy? 
Prąd elektryczny jest emitowany z bardzo cienkiej elektrody w kształcie igły lub metalowej sondy do każdego mieszka włosowego, aby zniszczyć jego korzeń. Depilacja za pomocą elektrolizy jest jedyną metodą trwałego usuwania włosów, zatwierdzoną przez FDA (Amerykańską Instytucję Zdrowia).